2020'de Popüler Olan 11 Siber Güvenlik Aracı

Siber güvenlikte kullanılan birçok araç vardır. 2020'de popüler olan 11 araç ve bunların özellikleri nelerdir?

Siber güvenlikte kullanılan birçok araç vardır. Bu yazımda sizlere 2020'de kullanılan popüler olan 11 siber güvenlik aracından bahsedeceğim.

1) SolarWinds Security Event Manager

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. 14 günlük bir deneme sürümü sağlar. Fiyatı $4,500'dan başlıyor. Ağ ve bilgisayar sistemlerine yapılan saldırıları tespit etmeye yarayan bir saldırı tespit aracıdır. Gerçek zamanlı izleme, yanıtlanma ve raporlama gibi özellikleri sağlar.

2) Intruder

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. 30 günlük bir deneme sürümü sağlar. Fiyat olarak 3 sürüme ayrılır fiyatlandırma için kendileri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bulut tabanlı ağ ve web uygulama güvenliğini sağlamaya yarayan, içerisinde 9.000'den fazla güvenlik açığı barındırır. PCI ASV taramaları sağlar.

3) Bitdefender Total Security

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. 30 günlük bir deneme sürümü sağlar. Fiyatı $42,99'a satılıyor. Bulaşan Fidye yazılımlarını temizleme ve koruma hizmeti, ağ ve web güvenliği, gerçek zamanlı veri koruması gibi özellikleri sağlar.

4) Malwarebytes

Ev ve iş yerlerin kullandığı, 4.5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Fiyatı yıllık $119,97'den başlıyor. Kötü amaçlı yazılımlardan korunma ve temizleme, Çok katmanlı gerçek zamanlı koruma özellikleri sağlar.

5) Mimecast

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Fiyatı aylık $3,50'dan başlıyor. E-posta güvenliği, kimlik avı, web güvenliği, Spam algılama ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan bulut tabanlı bir araçtır.

6) CIS

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. CIS CSAT, CIS RAM, CIS-CAT Lite, CIS kontrollerini ve CIS Benchmarkları herkese ücretsiz olarak sağlamaktadır. Kurumunuzun güvenliğini, olay müdahale ve operasyon merkezi hizmetleri vardır.

7) Snort

Küçük ve orta şirketlerin kullandığı, 5 yıldız puanına sahip vesiber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Kullanımı ücretsizdir. Açık kaynak kodlu olan, ağa izinsiz girişleri önleme, gerçek zamanlı paket analizi sağlayan bir araçtır. Windows, Fedora, Centos ve FreeBSD platformlarına desteği vardır.

8) Whireshark

Kişilerin, devlet ve eğitim kurumlarının kullandığı, 5 yıldız puanına sahip ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Kullanımı ücretsizdir. Ağ protokollerini izleme ve analizinde kullanılır. Linux, Mac, Solaris, FreeBSD, NetBSD platformlarına desteği vardır.

9) Webroot

Evde, şirketlerde ve küçükten büyüğe şirketlerde kullanılan, 4.5 yıldız puanına sahip siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Fiyatı yıllık $29,99'dır. Bulut tabanlı uygulamaların güvenliği, tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma ve DNS koruması sağlayan bir araçtır. Bilgisayar, akıllı telefonlar ve tabletlere desteği vardır.  

10) GnuPG

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. Kullanımı ücretsizdir. İletişimlerin ve verilerin şifrelenmesini sağlayan, ve Linux, Mac ve Windows platformlarına desteği vardır.

11) Norton Security

Küçük ve büyük şirketlerin kullandığı ve siber güvenlikte kullanılan bir araçtır. 30 günlük bir deneme sürümü sağlar. Fiyatı aylık $5,99'dan başlıyor. Virüslerden korunma ve temizleme, Bulut yedekleme, parola yönetimi ve Güvenli bir VPN ortamı sunar. Bilgisayarlara, akıllı telefonlarına ve tabletlere desteği vardır.

Sitemizdeki diğer yazılara göz atmayı, yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınız ile ya da tanıdıklarınız ile paylaşmayı unutmayın sağlıcakla kalın.

Belki İlgini Çekebilir
Yorumlar 0
  1. Henüz hiç yorum yapan olmadı, ilk yorumu sen yap ve bize destek ver!
Yorum Yap
Yapılan yorumlar admin haricinde geri silinemez.